Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Poraz Crvene zvezde u Kaunasu

Crvena zvezda je veći dio meča imala rezultatsku prednost, ali je u poslejdnjoj četvrtini Žalgiris preokrenuo rezultat i pobijedio sa 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18).

Košarkaši Žalgirisa pobijedili su Crvenu zvezdu na svom parketu u Kaunasu zavaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini kada su rezultat preokrenuli u svoju korist.

Na 7.15 minuta prije kraja utakmice činilo se da bodovi odlaze u Beograd, Crvena zvezda je imala igru i vodila 63:54, ali je tada neobjašnjivo stala i seriom 13:0 stiže do prednosti 67:63 i povratka za tim Duška Ivanovića više nije bilo.

Najefikasniji u timu domaćina bio je Rolands Smits sa 18 poena, šut za dva 7/9, aimao je i sedam skokova i jednu asistenciju. Edgaras Ulanovas ubacio je 15 poena, a Arnas Butkevičijus 12.

U timu Crvene zvezde potpuno su podbacili stranci, pa je najefikasniji bio Luka Mitrović sa 6 poena, te veteran Miloš Teodosić sa 15.

Duško Ivanović imaće po svemu sudeći mnogo posla, pošto je došlo do pobune u timu nakon što je odstranjen Nemanja Bijelica još neki igrači su digli glas protiv načina rada crnogorskog stručnjaka.

Virtus iz Bolonje je neočekivano lako i ubjedljivo pobijedio Monako u Kneževini sa 83:59.