Srijeda, 8 Maja, 2024

Plavi bolji od Cedevita Olimpije: Budućnost savladala velikog ABA rivala u Ljubljani

Košarkaši Budućnosti Voli pobjedom protiv Cedevita Olimpije završili su mini turneju u Sloveniji!

Ivanović, Foto: Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Podgoričani su danas u Kranjskoj Gori, u posljednjoj pripremnoj utakmici u Sloveniji i svojevrsnom derbiju ABA lige, savladali Ljubljančane 72:62 (17:20, 24:17, 16:8, 15:18).

U utakmici koja je bila u pravom takmičarskom duhu, “plavo- bijeli” su odličnom odbranom u četiri i po minuta druge četvrtine napravili seriju od 13:0. Koliko je defanzivni segment ekipe Petra Mijovića bio na zadatku, najbolje govori podatak da su u trećoj četvrtini protivniku dozvolili samo osam poena.

Budućnost je do pobjede predvodio Nikola Ivanović sa 20 poena, a odličan je bio i Melvin Edžim sa 19 koševa i šest uhvaćenih lopti.

Danilo Nikolić, Džastin Kobs i Dragan Apić meč su završili sa po 8 poena.

Budućnost Voli nakon tri utakmice i isto toliko pobjeda u Sloveniji, završava turneju i danas bi trebalo da se vrati u Podgoricu na nastavak priprema za predstojeću sezonu.

Očekuje se da “plavi” odigraju još makar duel tokom pripremnog perioda protiv najvećeg crnogorskog rivala Mornara.

U Evrokupu protiv Breše Budućnost igraće u Podgorici prvi zvanični meč sezone 29. septembra.