Partizanov fijasko u posljednjoj četvrtini

Barselona je većeras pobijedila Partizan sa 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8) koji je potpuno podbacio u posljednjoj četvrtini.

Partizan je novim porazom, ipak očekivanim, od Barselone gotovo sigurno ispao iz trke za plasman među šest najboljih ekipa Evrolige i direktnog plasmana u TOP 8, ali je i dodatno zakomplikovao situaciju oko plasmana u plej-in.

Bio je Partizan u igri za pobjedu sve do 31. minuta kada je nakon uvodnih poena u posljednju četvrtinu Zek Ledej smanjio na 74:70 i kada se očekivala velika borba i neizvjesna završnica Barselona pravi seriju 16:2, ina taj način rješava pitanje pobjednika.

U Partizanu jedini raspoloženi za igru bili je Aleksa Avramović koji je ubacio 27 poena i imao po tri skoka i asistencije te dvije ukradene lopte, i Zek Ledej sa 19 poena i šest skokova.

Svi ostali su podbacili i već tradicionalno očajni Kevin Panter kojeg nema nigdje i iz utakmice u utakmicu potvrđuje da ne zaslužuje dvomilionski ugovor i najveći je promašaj kluba ove sezone.

Baskonija je nadigrala Olimpiju Milano za 16. pobjedu u Evroligi kojom je nastavila veliku borbu za plej-of.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u Vitoriji, tim Duška Ivanovića je slavio 88:73 i pobjegao na tabeli rivalima kao što su Partizan i Valensija.

Markus Hauard je sa 26 poena predvodio domaćina, Čima Moneke je upisao 19, a Vanja Marinković 13, dok se kod gostiju istakao Nikola Mirotić sa 21, uz osam skokova.

Olimpijakos je u drugom poluvremenu slomio otpor Panatinaikosa (71:65) i sada ima isti učinak kao najveći rival (18 trijumfa i 11 poraza), a radovao se i Makabi – u “Štark areni” je nakon preokreta savladao Crvenu zvezdu 84:80.

Ponos Izraela je u drugoj četvrtini imao minus 18, ali je u posljednjoj četvrtini nadoknadio sve za 16. pobjedu.

Fenerbahče je deklasirao Valensiju u meču u kojem je dao čak 118 poena (118:88) i postigao 24 trojke za rekord Evrolige koji je do večeras držao Anadolu Efes (22, u februaru 2022). Budućnost Voli je u sezoni 2018/19. u duelu protiv Baskonije ubacila 21 trojku.