Panter odveo Partizan u poraz

Panter upropastio je Partizan prvo u posljednejm minutu regularnog dijela utakmice, a potom isto uradio i u poslejdnjem minutu produžetka i direktan krivac je za poraz šampiona ABA lige od Olimpijakosa u Pireju.

Olimpijakos je u dramatičnoj utakmici pobijedio Partizan sa 98:94 (28:21, 21:22, 10:26, 26:16 – 13:9)poslije pet minuta produžetka, a najzasluđžniji za trijumf Pirejaca je kapiten Partizana kevin Panter .

Partizan je bio na pragu pobjede, imao vođstvo i napad, ali je Panter prvo šutirao za tri poena i promašio, potom iz drgog napada neptrebno u sedmoj sekundi napada i za dva pona i poklonio rivalu šansu za preokret.

Nakon što je Larentzakis pogodio dva bacanja Partizan je imao 17 sekundi za pobjedu, ali je Panter izgubio loptu, Naneli napravio prekršaj, a Larentzakis pet sekundi do kraja donio prednost svom timu 85:82.

Ipak, Naneli sa zvukom sirene pogađa trojku za produžetak, a Panter je ponovo sve upropastio kao da mu je bilo svejedno večeras.

Nikola Milutinov je pri nerješenom rezultatu 91:91 pogodio samo jedno slobodno bacanje, a onda na scenu ponovo stupa Panter, gubi loptu i povratka više nije bilo.

Partizan je vodio na početku posljednje četvrtine 10 poena prednosti, ali mu ni to nije bilo večeras dovoljno za pobjedu pored neozbiljnog i neodgovornog Pantera koji je po ko zna koji put upropastio Partizan i odveo ga u poraz.

U preostalim mečevima večerašnjeg programa 4. kola Evrolige Fenerbahče je pobijedio Asvel sa 101:86, Žalhiris kao gost Baskoniju 99:82, a Real u Madridu Armani 88:71.

Drugi predstavnik ABA lige Crvena zvezda sjutra veče gostuje Virtusu.