Obri Glazer srušio bunker Crvene zvezde

Lajpcig je u Bernu došao do trijumfa boljom igrom u drugom poluvremenu i realizacijom prilika u finišu utakmice u kojem su slomili otpor Jang bojsa.

Obri Glazer i napadači Mančester sitija najzaslužniji su što se Crvena zvezda nije obrukala u premijernoj utakmici Lige šampiona na Etihadu.

Golman Crvene zvezde spasio je tomom meča puno puta Crvenu zvezdu, ali je i najzaslužniji za vođstvo evropskog šampiona, pošto je nakon centaršuta Hulijana Alvareza promašio loptu, tačnije rečeno zahvatio je toliko da ona završi u gornjem lijevom uglu njegovog gola.

Nije Crvena zvezda nikog večeras ubijedila da igrom i kvalitetom zaslužuje učešće u grupnoj fazi Lige šampiona, pošto je svih 90 minuta igrala klasični bunker i samo nekoliko puta uispjela da izađe iz svoje polovine, a iz jedne takve akcije stigla je do vođstva u 45. minutu.

Mirko Ivanić je sjajno uposlio Bukarija, koji je izmakao ofsajd zamki i utniski postigao gol za senzacionalno vođstvo Crvene zvezde koju je do tog trenutka spašavao Glazer nekoliko puta.

Tek što je počelo drugo poluvreme Siti je izjednačio.  Fudbaleri praktično nisu ni pipnuli loptu, a već je bilo 1:1. Haland je sjajno uposlio Alvareza, ovaj je obišao Glazera i poslao loptu u mrežu.

Pobjednik je odlučen u 73. minutu. Dugo su kombinovali fudbaleri Mančester sitija, šetali se kroz kazneni prostor Crvene zvezde, a onda je Rodri preciznim udarcem po zemlji pogodio lijevi ugao gola za 3:1.

Crvena zvezda nije večeras pokazala ništa, osim slučajnog gola iz kontranapada i klasičnog bunkera malo toga se moglo vidjeti što bi zadovoljilo objektivne navijače šampiona Srbije.

Koliko je Siti bio dominantan večeras i kakva je utakmica igrana najbolje govori procenat posjeda 82:18 za domaćina koji se šetao kroz prostor ispred gola Glazera, ali i povremeno su njegovi fudbaleri i previše kombinovali i na taj način propuštali prilike da do vrha napune mrežu Crvene zvezde.

U prvom poluvremenu odnos kornera je bio čak 10:0, Glazer je imao sedam odbrana i pravo čudo je što već u prvih 45 minuta evropski šampion nije vodio sa makar tri gola razlike.

Ni ostali statistički parametri nijesu povoljniji. Mančester je uputio 16 šuteva u okvir gola, Zvezda samo dva, odnos šuteva pored gola je bio 1:1, a blokiranih šuteva 10:0, i konačno kornera 12:0.

Bila je to viktorija sa popriličnim srećnim krajem za Crvenu zvezdu.

Fudbaleri Lajpciga opravdali su ulogu favorite protiv Jang Bojsa u bernu i pobijedili sa 3:1 (1:1), dok su Milan i Njukasl igrali bez golova na “San Siru”, u prvim mečevima ovogodišnje Lige šampiona.

Defanzivac Lajpciga Mohamed Simakan udarcem glavom nakon kornera Davida Rauma već u 3. minutu doveo je svoj tim u vođstvo na gostovanju Jang bojsu i tako postigao prvi gol Lige šampiona ove sezone.

Pola sata kasnije domaćin je stigao do izjednačenja –  mrežu Lajpciga pogodio je Mešak Elija preciznim šutem u lijevi ugao gola Lajpciga sa neki 17 metara.

Slavlje fudbalera Lajpciga nakon gola Ksavera Šlagera, Foto: Reuters/Denis Balibouse

Lajpcig je i doi drugog gola došao nakon kornera, ali ovog puta poslije akcije, lopta je došla do Ksavera Šlagera, koji udarcem sa 25 metara po zemlji pogađa, ponovo lijevi ugao gola Jang bojsa.

Konačan rezultat postavljen je u nadoknadi vremena, kada je u 92. minutu mrežu domaćina zatresao i Benjamin Šeško.

U milanu nije bilo golova, domaćini su propustili nekoliko prilika, pa Njukasl nosi bod iz Italije i već sada produbljuje krizu “rosonera”, a sezona je tekj počela.

LACIO – ATLETIKO MADRID 1:1