Novozelanđani se dobro držali, Brazil ipak pokazao klasu, Turska lako protiv Japana

Košarkaši Brazila savladali su Novi Zeland 102:94 žu prvom kolu grupe F Svjetskog prvenstva. Upravo u ovoj grupi igra i naša selekcija.

Od starta susret je bio izuzetno zanimljiv. Brazilci koji su važili za favorite nijesu mogli da se odlijepe, Novi Zeland je bio stalno tu, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 50:50.

Ipak, treća četvrtina je donijela prevagu na stranu Brazila koji je zaigrao znatno bolje i odlijepio se.

To im je dalo zamajac da i u četvrtoj četvrtini budu bolji i održavaju prednost za sigurnu pobjedu.

Crna Gora će u okviru grupe F od 14 sati igrati protiv Grčke.

Turska je bez problema savladala Japan 86:67 i pobjedom otvorila nastup na Mundobasketu.

Već nakon 10 minuta bilo je 28:12 za ekipu Ufuka Saridže, koja je rutinski u nastavku došla do trijumfa.

Japanci su u drugom dijelu pružili malo jači otpor, ali nisu imali nikakve šanse u ovoj utakmici.

Najbliži su bili na 12 poena minusa. Međutim, poslije toga su Turci dodali gas i ponovo povećali prednost.

Po 17 poena postigli su Iljasova i Mahmutolu.

U japanskom timu po 15 koševa Fazekaša i Hačimure.

U drugom meču F grupe od 14.30 igraće SAD i Češka.

Australija je na otvaranju takmičenja u grupi H savladala Kanadu 108:92.

Činilo se da je meč odlučen već u prvom dijelu, nakon kojeg je Australija vodila 52:40.

Potpuno su kontrolisali meč u uvodnih 20 minuta izabranici selektora Lemanisa, ali su se Kanađani probudili nakon odmora.

Uspjeli su da preokrenu, imali su i šest poena viška, ali nisu taj nivo igre mogli da zadrže do kraja.

U posljednjih 10 minuta bilo je 32:15 za Australiju, koju je predvodio Met Delavedova.

Ubacio je 24 poena, uz četiri skoka i pet asistencija. Istakli su se i Kris Goudling sa 16 i Peti Mils sa poenom manje.

Sa druge strane 18 poena Kema Birča, 16 Korija Džozefa, 14 Kevina Pengosa.

U drugom meču H grupe od 13.30 igraće Senegal i Litvanija.