Novak Đoković se mučio u Banja Luci protiv tinejdžera

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Banjaluci, iako je izgubio prvi set, pa je na terenu ostao čak dva sata i 39 minuta.

Đoković se plasirao u četvrtfinale Srpska opena, pčošto je nakon preokreta savladao Francuza Luku van Aša – 6:7 (4), 6:3, 6:2.

Francuz, koji ima samo 18 godina je prvi u meču napravio brejk, poveo je 5:4, servirao za set, ali je Đoković ko zna koji put u karijeri odmah uzvratio ribrejkom i ubrzo poveo 6:5. Imao je Đoković  u 12. gemu pet set lopti, nije iskoristio, a u taj-brejku nakon 4:4, Francuz vezao tri poena i osvojio prvi set.

U drugom setu nije bilo neizvjesnosti, Đoković je dva brejka i rutinbski izjednačio u setovima. Međutim, već na startu trećeg seta Aš pravi brejk za 1:0, ali je Đokovć odmah uzvratio i ubrzo je bilo 4:1.