Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Nori eliminisao Ruda, Medvedev bolji od Ože Alijasima

Norvežanin Kasper Rud završio je nastup na Australijan openu.

Rud, koji je bio postavljen za 11. nosioca, izgubio je u trećem kolu od Kamerona Norija poslije četiri seta – 6:4, 6:7, 6:4, 6:3.

Noriju je za plasman u narednu rundu bilo potrebno tri sata i šest minuta igre, a naredni rival biće mu pobjednik meča Zverev – Mikelsen.

Nori je već na startu nametnuo svoj ritam i brejk u trećem gemu bio mu doovljan da uzme prvi set nakon 40 minuta igre.

Poslije velike borbe i tajbrejka, Rud je uspio da dođe do izjednačenja.

U trećem setu Britanac je prvi izgubio servis u petom gemu, ali je već u narednom uspio da vrati izgubljeno, da bi konačan brejk naparavio u 10. gemu, kada je iskoristio prvu set loptu za vođstvo od 2-1.

I u četvrtom setu bilo je dovoljno da samo jednom oduzme servis Rudu, a to se desilo u četvrtom gemu.

Sačuvao je svoju prednost i prvi put u karijeri izborio je drugu nedjelju u Melburnu.

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je Kanađanina Feliksa Ože Alijasima u tri seta 6:4, 6:3 i 6:3 u meču trećeg kola na Australijan openu.

Bio je ovo meč u kojem se za sve pitao samo jedan igrač.

U narednoj rundi ruski teniser igraće protiv Portugalca Nuna Borhesa koji je porazio Grigora Dimitrova u četiri seta.