NBA: Lejkersi slavili u Arizoni, Bruklin i Dalas na 2-0

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su Finiks 109:102 i tako izjednačili u seriji na 1-1 u prvoj rundi NBA plej-ofa.

Iako su u trećoj četvrtini gubili sa 15 poena razlike, Sansi su uspjeli da načine preokret, ali su gosti na krilima Entonija Dejvisa i Lebrona Džejmsa priveli meč u svoju korist.

Dejvis je ubacio 34 poena, od čega 18 sa linije za slobodna bacanja. Denis Šruder je dodao 24, a Džejms 23 poena.

U poraženom timu izdvojio se Devin Buker sa 31 poenom. Sa linije bacanja bio je perfektan (17/17).

Bruklin je ubjedljivo porazio Boston 130:108 i tako poveo sa 2-0 u seriji.

Netsi su već na poluvremenu imali 24 poena viška, što je u nastavku ostalo nenadoknadivo za Seltikse.

Kevin Durent sa 26 i Džo Heris sa 25 bili su najefikasniji igrači u sastavu Bruklina, dok se na drugoj strani istakao Markus Smart sa 19 poena.

Džejson Tejtum igrao je samo 21 minut, pošto je prinudno morao da napusti teren zbog povrede oka.

Sjajni Luka Dončić predvodio je Dalas do drugog brejka u seriji protiv Los Anđeles Klipersa.

Slovenac je u trijumfu Maveriksa 127:121 postigao 39 poena, uz po sedam skokova i asistencija.

Klipersima nije pomogao ni raspoloženi Kavaj Lenard koji je brojao do 41.