Petak, 3 Maja, 2024

NBA: Janis pobijedio Jokića, tripl dabl Džejmsa

Utakmica je odlučena u drugom poluvremenu, koje su gosti dobili sa 16 poena razlike. Adetokumbo je ubacio 30 poena, uz devet skokova, a veliku podršku dobio je od Krisa Midltona koji je ubacio 29 koševa, 12 asistencija i osam uhvaćenih lopti

Košarkaši Milvokija pobijedili su Denver 125:112 u meču koji je obilježio duel između Janisa Adetokumba i Nikole Jokića.

Utakmica je odlučena u drugom poluvremenu, koje su gosti dobili sa 16 poena razlike.

Adetokumbo je ubacio 30 poena, uz devet skokova, a veliku podršku dobio je od Krisa Midltona koji je ubacio 29 koševa, 12 asistencija i osam uhvaćenih lopti.

U domaćem timu standardno najbolji bio je Nikola Jokić sa 35 poena, 12 skokova i šest asistencija.

Vil Barton je jedini pružao podršku srpskom reprezentativcu sa 24 poena.

Denver poslije trećeg uzastopnog poraza ima učinak 12-11, dok je Milvoki upisao 16 pobjeda, uz osam izgubljenih utakmica.

Lejkersi su tek nakon produžetka slomili otpor Oklahome i slavili 119:112.

Zanimljivo je da su u dodatnih pet minuta ”tanderi” ubacili samo dva poena.

Ispustili su gosti osam poena prednosti u posljednjoj četvrtini i priliku da pobijede u Los Anđelesu.

Lebron Džejms je došao do novog tripl-dabla (28 poena, 14 skokova, 12 asistencija), Herel je dodao 21, a Šreder 19 koševa.

Kod gostiju 29 poena, 10 asistencija i sedam uhvaćenih lopti Gildžesa Aleksandera.

Lejkersi imaju 19 pobjeda i šest poraza, Oklahoma je na učinku 10-13.

Dalas je nadigrao Minesotu 127:122.

Poslije fenomenalne prve četvrtine, koju su ”maveriksi” dobili 43:22 i kontrolisali rezultat tokom cijelog meča, u posljednjem periodu gosti su uspjeli da smanje zaostatak.

Kristaps Porzingis je postigao 27 poena i uhvatio 13 lopti, dok je Luka Dončić upisao 26, uz osam skokova i pet asistencija.

Kod gostiju 30 poena, devet skokova i šest asistencija Bizlija.

Dalas ima 11 pobjeda i 14 poraza, Minesota samo šest trijumfa, uz 18 izgubljenih utakmica.