NBA: Dominacija Lejkersa u prvom meču finala Zapada

Izabranici Frenka Vogela potpuno zasluženo poveli su sa 1-0 u seriji, a otpor Nagetsa trajao je tek do poluvremena. Nakon izjednačene uvodne dionice, Lejkersi su ubrzo stekli +15, a na pauzu se otišlo pri rezultatu 70:59 u korist tima iz Kalifornije

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su Denver 126:114 u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA lige.

Lebron Džejms, Foto: Usatoday.com

Izabranici Frenka Vogela potpuno zasluženo poveli su sa 1-0 u seriji, a otpor Nagetsa trajao je tek do poluvremena.

Nakon izjednačene uvodne dionice, Lejkersi su ubrzo stekli +15, a na pauzu se otišlo pri rezultatu 70:59 u korist tima iz Kalifornije.

U nastavku meča za sve su se pitali Lejkersi, a odbrana Denvera kao da nije ni postojala.

Početkom posljednje dionice Lebron Džejms i društvo imali su i maksimalnih +27, ali su Nagtesi do kraja, s rezervnom petorkom, uspjeli da ublaže poraz.

Kod Lejkersa prvo ime je apsolutno Entoni Dejvis koji je postigao 37 poena, imao je i 10 skokova i četiri asistencije.

Džejms je meč završio sa 15 poena, 12 asistencija i šest skokova.

Na drugoj strani Džamal Marej i Nikola Jokić zabilježili su po 21 poen.