Utorak, 7 Maja, 2024

Mornar srušio lidera, remi Sutjeske i Budućnosti

Nakon 23. kola MeridianBet Prve crnogorske fudbalske lige na vrhu je ostao Dečić, ali sada samo sa bodom prednosti.

Fudbaleri Mornara pobijedili su danas na DG areni lidera šampionata, ekipu Dečića iz Tuzi, 1:0, u utakmici 23. kola Meridianbeta Prve crnogorske lige, ali priliku za povratak na vrh tabele nije iskoristila Budućnost koja je igrala nerješeno u Nikšiću protiv Sutjeske.

Aktuelni šampion Budućnost ni u četvrtom meču ovog proljeća nije ostvarila pobjedu, ima po dva remija i poraza.

Budućnost je povela na stadionu kraj Bistrice u 23. minutu preko Tonćija Mujana, a bod Sutjesci je u 70. minutu donio Veljko Batrović, koji je zimus stigao upravo iz Budućnosti u Nikšić.

Sutjeska ni u 12. meču zaredom, računajući i Kup, nije savladala velikog rivala i sada ima četiri boda manje od trećeplasiranog Mornara. Utakmicu u Nikšiću je gledao i selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore, Robert Prosinečki.

Mornar je priredio veliko iznenađenje pobjedom protiv lidera Dečića sa 1:0, a odlučujući pogodak, za deveti trijumf ove sezone, postigao je Danijel Nikolić u 76. minutu.

Dečić je meč završio sa devet igrača, nakon što su crvene kartone dobili Nenad Gavrić u 54. i
Draško Božović u 85. minutu.

Isključen je i fudbaler Mornara, Balša Vukotić, u 86. minutu, jer je sa klupe ušao u teren.

On je počeo utakmicu, ali je zamijenjen sredinom drugog poluvremena.

Mornar je bez poraza u proljećnom dijelu šampionata, a upisao je tri pobjede i remi.

Pobjednika nije bilo u duelu Arsenala i Jedinstvo France, koji su u Tivtu igrali 1:1.

Gosti su poveli golom Harisa Bande u 10. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ćetko Manojlović iz jedanaesterca u 39. minutu.

Pobjede su ranije danas ostvarili fudbaleri Mladosti i Petrovca.

Mladost je u Pljevljima, u derbiju začelja, savladala Rudar 2:1.

Mladost je slavila golovima Alekse Maraša u 15. i Ruzvelta Souze Neta u 38. minutu i posljednje mjesto na tabeli ustupila pljevaljskom timu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Aleksa Golubović u 77. minutu.

Rudar je meč završio sa devet igrača, nakon isključenja Milisava Vuksanovića i Anesa Muratovića.

Crveni je u finišu dobio i fudbaler Mladosti Ljubomir Pejović.

U gostima slavio je i Petrovac, koji je u Beranama bio bolji od Jezera 2:0.

Petrovac su do šeste pobjede vodili Slobodan Babić u 65. i Dejan Perović u drugom minutu sudijske nadoknade.

Poslije prvog poluvremena, Arsenal i Jedinstvo igraju 1:1.

Dečić je vodeći na tabeli sa 42 boda i ima jedan više od drugoplasirane Budućnosti. Mornar je treći sa 37, dok je četvrta Sutjeska sa 33 boda.