Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Mornar pao poslije drame u Zagrebu

Košarkaši Mornara poraženi su u dramatičnom meču od Cibone u Zagrebu 73:72, u šestom kolu ABA lige.

Imali su Barani šansu da sa linije slobodnih bacanja izbore produžetak, ali je Dvajt Marej sa penala pet sekundi prije kraja bio polovičan, pa su domaći slavili prvi trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone.

Mornar je bio bolji tokom prvog dijela, imao i 10 poena prednosti, ali je Cibona drugo poluvrijeme otvorila serijom 12:0.

Međutim, u nastavku se razigrao Antabija Voler, koji je poslije četiri promašaja u uvodnih 20 minuta, vezao pet trojki.

Nije to bilo dovoljno jer je u završnici nedostajalo koncentracije Baranima, prvo na defanzivnom skoku, a onda i sa linije penala, pa su ostali na jednom trijumfu.

U ekipi Mihaila Pavićevića 18 poena Aleksa Gavrilovića, 15 Antabije Volera.

Kod domaćih 19 koševa Buljana, 12 Aranitovića.