Utorak, 30 Aprila, 2024

Molde u produžetku srušio Farane

Većina ljubitelja fudbala bolje se upoznala i zavoljela KI Klasvik sa Farskih Ostrva tokom ovih kvalifikacija za Ligu šampiona.

Uspio je prvak Farskih Ostrva da u prva dva kola kvalifikacija izbaci šampiona Mađarske Ferencvaroš i najbolji tim Švedske Haken, slavi u prvom meču trećeg kola protiv Moldea iz Norveške sa 2:1 na svom terenu, ali je u revanšu nakon produžetaka završena bajka KI Klasvika.

Molde je kod kuće posle 120 minuta igre slavio sa 2:0 protiv apsolutne seznacije KI Klasvika, koji će nastaviti da sanja grupnu fazu Lige šampiona.

Favorizovani Molde poveo je u 17. minutu kada je Magnus Eikrem odlično izveo korner, a loptu u mrežu glavom sproveo Kristian Eriksen.

U nastavku utakmice nije bilo golova, te je moralo da se odigra dodatnih 30 minuta. Tamo je gol odluke vrijedan plasmana Moldea u plej-of i rušenja snova KI Klasvika postigao Martin Lines u 112. minutu.

Tako će Farani morati da se zadovlje učešće u grupnoj fazi Lige Evrope ili Lige konferencija.