Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Mesi osvojio Kup s Inter Majamijem i postao najtrofejniji igrač svih vremena

Lajonel Mesi je od danas fudbaler s najviše osvojenih trofeja u fudbalskoj istoriji. Dosad je dijelio prvo mjesto s Danijem Alvesom na brojci od 43 osvojena komada srebrnine, ali sada je osvajanjem Kupa s Inter Majamijem došao do svog 44. trofeja i sam izbio na vrh.

Argentinac je bio ključan igrač ekipe iz Majamija u tom pohodu. Nosio ju je kroz cijeli turnir, a onda i u finalu protiv Nešvila. Na kraju je Inter slavio nakon izvođenja penala.

Regularni dio vremena završio je 1:1, a jedini strijelac za Inter je bio Mesi u 23. minuti.

Drake Callender je u 57. minuti postigao autogol koji je, s obzirom na to da nema produžetaka ako je rezultat izjednačen nakon 90 minuta, osigurao Nešvilu izvođenje jedanaesteraca. Ipak, tamo je Inter slavio s 10:9 u seriji s tri promašena penala.