Meč Đoković – Rune prekinut zbog kiše

Oba tenisera su tokom meča tražili medicinski tajm-aut, srpski teniser zbog bolova u laktu, i dobio je lijek, dok je Danac tražio pazu kada je kiša već počela da ugrožava dalju igru, zbog boloa u mišiću iznad desnog koljena.

Meč četvrtfinala Mastersa u Rimu Novak ĐokovićHolger Rune prekinut je zbog kiše, pri rezultatu2:6, 5:4 i 0:30 na servis danskog tenisera.

Đoković je odigrao veoma loše prvi set, Rune je odmah napravio brejk, kod 3:1 i drugi put je oduzeo servis i rutninski poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom setu Đoković je počeo da igra bolje, da se brže i efikasnije kreće po terenu i kao rezltat svega došao je u priliku da napravi brejk u šestom gemu, a u tome mu je pomogao i glavni sudija Mohamed Lojani, koji je očiglednu aut lopticu dosudio u korist prvog nosioca turnira.

Rune se iznervirao, posvađao sa Lojanijem, a Đoković ukazanu priliku iskoristio za brejk i ubrzo je bilo 5:2 na semaforu.

I kada se mislilo da će Đoković ekspresno osvojiti set, Rune nakon medicinskog tajm auta osvaja, prvo svoj gem, a potom pravi i brejk za 5:4. Ipak, kiša koja je već neko vrijeme padala je pojačala i Lojani je na zahtjev Runea sišao sa stolice, pregledao tereni i rekao igračima da idu u svlačionicu pri rezultatu 0:30 u korist Đokovića.