Srijeda, 1 Maja, 2024

Martineli donio slavlje Arsenalu protiv šampiona

Arsenal je posljednji bod protiv Mančester sijtija su osvojio  još u aprilu 2017.godine kada je bilo 2:2, a ovo mu je i prvi trijumf nakon 21. decembra 2015. godine (2:1). odnosno poslije 2848 dana.

Fudbaleri Arsenala slavili su veliku povbjedu u Mančesteru golom Gabrijela Martinelija u 87. minutu i prekinule niz od 12 uzastopnih poraza od Mančester sitija u Premijer ligi.

Konačnim ishodom utakmice na neki način zadovoljena je pravda u derbiju, pošto je u prvom poluvremenu Mateo Kovačić greškama sudije dva puta izbjegao isključenje.

Mančester siti je odigrai blijedu utakmicu, a jedinu pravu šansu propustio je u 6. minutu utakmice kada je Joška Gvardiola je zaustavljen na gol-liniji, a nekoliko sekundi kasnije je Ake šutirao preko gola.