LŠ: Istorijska pobjeda Šerifa, Dortmund siguran u Istanbulu

Domaći su postigli po gol u oba poluvremena, a poveli su u 16. minutu kada je nakon jedne kontre Adama Traore iskoristio asistenciju Kristijana. Konačan rezultat postavio je Momo Jansane u 62. minutu. Sedam minuta ranije Jansane je ušao u igru

Fudbaleri Šerifa u prvom nastupu u Ligi šampiona upisali su istorijsku pobjedu – savladali su na domaćem terenu Šahtjor 2:0.

Domaći su postigli po gol u oba poluvremena, a poveli su u 16. minutu kada je nakon jedne kontre Adama Traore iskoristio asistenciju Kristijana.

Konačan rezultat postavio je Momo Jansane u 62. minutu. Sedam minuta ranije Jansane je ušao u igru.

U drugom meču, kada je riječ o ranijem terminu u Ligi šampiona, Borusija Dortmund je u gostima savladala Bešiktaš 2:1.

“Milioneri” su oba gola postigli u prvom dijelu – Belingem u 20. i Haland u trećem minutu sudijske nadoknade.

Poraz Bešiktaša ublažio je Montero u 94. minutu.