Petak, 3 Maja, 2024

Liverpul do Mančester sitija

Liverpul je stigao do treće pobjede na posljednja četiri meča u Premijer ligi i tako se probio na drugo mjesto na tabeli.

Fudbaleri Liverpula lako su izašli na kraj sa Brenfordom na “Enfildu” 3:0, u 12. kolu Premijer lige.

Liverpul je poveo preko Salaha u 39. minutu, da bi u drugom poluvremenu Egipćanin duplirao prednost svojim drugim golom. Tačku na pobjedu stavio je Žota.

Fenomenalna, možda i najbolja utakmica ove sezone, odigrana je danas u Premijer ligi – Čelsi i Mančester siti su u meču punom preokreta igrali neriješeno (4:4).

Siti je čak tri puta vodio, ali Čelsi je pokazao karakter i do boda došao u nadoknadi vremena.

Siti je poveo u 25. minutu iz penala koji je realizovao Haland.

Nedugo zatim, Tijago Silva je glavom nakon kornera poravnao, a onda u 37. minutu Sterlinga je donio preokret “plavcima” 2:1.

Ipak, da se na poluvrijeme ode sa neriješenim rezultatom pobrinuo se Akandži, koji je sjajno reagovao glavom nakon centaršuta Bernarda Silve (2:2).

I u nastavku fenomenalan fudbal. Već u 47. minutu Haland je vratio vođstvo Sitiju 3:2, ali je u 67. minutu Nikolas Džekson jednu odbijenu loptu poslao u mrežu za 3:3.

Potzm je Sterling prokockao dobru šansu, što je kaznio Rodri u 86. minutu. Šutirao je sa distance, lopta je zakačila Tijaga Silvu i prevarila Sančesa 4:3.

Međutim, Čelsi nije odustajao, pa je u nadoknadi Dijaš oborio Broju, a Palmer iz penala postavio konačan rezultat.

Siti je na prvoj poziciji sa 27 bodova, koliko imaju i Liverpul i Arsenal.

Na drugoj strani, Čelsi je na 10. mjestu na tabeli sa 16 poena.

U narednom kolu, Čelsi će gostovati Njukaslu, dok će Siti dočekati Liverpul.

Aston Vila je bila ubjedljiva protiv Fulama (3:1), dok je Vest Hem nakon preokreta savladao Notingem Forest (3:2).
Strijelci za Aston Vilu bili su Robinson (autogol), Megin i Votkins, dok je počasni pogodak za goste dao Himenes.
Vest Hem je protiv Foresta poveo Pakete, da bi do kraja dva puta viđen preokret. “Šumari” su poveli 2:1 golovima Avoniji i Elanga, ali je posljednju riječ imao domaćin. Trijumf “čekićarima” su donijeli Boven i Souček.

Šefild junajted je zaustavio Brajton 1:1.

Brajton je vodio od šestog minuta golom Adingrea, da bi u nastavku Vebster zatresao sopstvenu mrežu.

Brajton je u posljednjih 20 minuta igrao sa igračem manje, zbog isključenja Dahuda.

Tabela: Mančester siti 28, Liverpul, Arsenal 27, Totenhem 26, Aston vila 25, Mančester junajted 21…