Subota, 4 Maja, 2024

Liga Šampiona: Desetkovana Budućnost pala u finišu u Koprivnici

Rukometašice Budućnosti poražene su na gostovanju ekipi Podravke 29:26 u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

Rukometašice, Foto: ŽRK Budućnost

“Plave” su u Koprivnici nastupile bez čak 11 prvotimki zbog koronavirusa i povreda, ali su tek u finišu popustile i izgubile.

Imala je Budućnost devet golova u uvodnoj fazi utakmice (14:5), ali je do poluvremena Podravka prepolovila zaostatak, 17:12.

U nastavku je očekivano naš tim za koji je igrao veliki broj juniorki pao i nije imao snage da dođe do pozitivnog rezultata.

Podravka je prvi put povela kod rezultata 19:18, a Budućnost je imala priključak sve do rezultata 27:26, dva minuta prije kraja.

Uslijedila su dva gola hrvatskih šampionki, koje su na taj način osigurale pobjedu.

Najefikasnija u redovima Budućnosti bila je Andrea Lekić sa devet golova, dok je šest postigla Alison Pino.

U domaćem timu Beganović i Karloš postigle su po pet, a Turk i Milošević po četiri, uz sjajan učinak Dumanske među stativama sa 15 odbrana.