Lavice nakon drame na svjetskom prventstvu!

Crnogorske rukometašice plasirale su se na Svjetsko prvenstvo

Crnogorske rukometašice plasirale su se na Svjetsko prvenstvo!

“Lavice” su u nevjerovatnoj drami slavile u revanšu 25:23, pa su zahvaljujući golu više u gostima prošle dalje.

Presudio je gol Eme Ramusović u posljednjem minutu sa praktično osam metara, a onda smo se u posljednjih 30 sekundi odbranili i sačuvali tih željenih plus dva.

Tokom čitavog meča viđen je egal, Češka je tokom prvog poluvremena imala i prednost u nekoliko navrata, ali u većem dijelu meča naše su bile u vođstvu do dva razlike, a nakon 30 minuta bilo je 12:11.

U nastavku smo imali u više navrata šansu da dođemo na četiri razlike, da izbjegnemo dramu, ali bilo je suđeno da se sve riješi bukvalno u posljednjoj sekundi.

Đurđina Jauković je postigla devet golova, Radičević je dodala osam, na drugoj strani Jerabkova 6 pogodaka.

Nakon posljednjeg zvižduka uslijedilo je veliko slavlje, ali i oproštaj Anđele Bulatović koja je odigrala posljednji meč u karijeri.