Laslo đere nije izdržao pritisak, Hubert Hurkač u drugom kolu mastersa u Monte Karlu

Poljak Hubert Hurkač, i deseti nosilac turnira u Monte Karlu pobijedio je nakon velike borbe i tri tajbreka u sva tri seta srpskog tenisera Lasla Đerea sa sa 2:1 u setovima, nakon tri sata i 17 minuta igre.

Đere je prvi set riješio u svoju korist sa 7:6 (7:5) i najavio veliko iznenađenje, imao je srpski teniser priliku da meč završi u dva seta, ali je Huurkač uzvratio istom mjerom i u taj breku istim rezultatom stigao do izjednačenja.

U trećem seti viđena je velika drama. Hurkač je poveo dmah na startu seta, napravio brejk i prednost čuvao do 5:3 kada je imao četiri meč lopte, ali ih je Đere spasio i potom nakon tri sata igre izjednačio na 5:5.

U 12 gemu odlučujućeg seta Đere je imao meč loptu pri vođstvu 6:5 i 30:40, ali Hurkač tada pogađa tri as udarca zaredom i stiže do taj brejka.

U odlučujućem gemu obojica tenisera su pravili mini bjerkove, Hurkač je poveo 5:3, Đere izjednačio na 5:5, ali je tada napravio dvije greške, pa je poljski teniser petu meč loptu pretvorio u pobjedu i plasirao se u drugo kolo.