Četvrtak, 2 Maja, 2024

Kraft svjetski prvak u ski letovima

Austrijanac Štefan Kraft osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u ski letovima u Kulmu.

Takmičenje u austrijskom Kulmu završeno je poslije tri serije letova, pošto su današnji loši vremenski uslovi onemogućili da se održi posljednja, četvrta serija.

Upravo takva situacija, velika odlaganja i česta pomjeranja takmičara sa zaletišta, ali i dobra forma Austrijanca, omogućili su Kraftu da nadomjesti zaostatak od juče te dođe do titule prvaka svijeta.

Kraft je do pobjede došao sa 647,4 boda, pošto je ostvario letove od 225,5, 219 i 228 metara.

On je na kraju slavio sa 2,2 boda više od Njemca Andreasa Velingera na drugom i 4,7 bodova više od Slovenca Timija Zajca na trećem.

Zajc je poslije jučerašnjeg takmičenja bio na prvom mjestu, sa čak 12,3 bodova više, ali se u današnjim vremenskim uslovima nije snašao. Letio je 209,5 metara u trećoj seriji, što mu nije bilo dovoljno da odbrani prvo mjesto.

Četvrto mjesto zauzeo je Norvežanin Johan Andre Forfang, dok je peto osvojio Slovenac Lovro Kos.