Petak, 17 Maja, 2024

Košarkašice Budućnosti dominirale protiv Sloge

Budućnost je večeras pobijedila sa 72:45 (18:8, 13:11, 25:21, 16:5), a već nakon prve četvrtine bilo je jasno da će bodovi ostati u Podgorici.

Košarkašice Budućnost nakon pobjede na premijeri u Montani, ostvarile su trijumf  i protiv Sloge u prvom meču ove sezone na svom terenu.

Podgoričanke su dominirale od starta, pokazale mnogo bolji nivo igre nego u pripremnom periodu kada su poražene od istog rivala, a sa čak 22 ukradene i uz 35 izgubljene lopte rivala, jasno je da su presingom potpuno razbile protivnika, koji je držao rezultatski priključak samo u prvom poluvremenu.

Naše košarkašice su meč otvorile serijom 8:2 (sa dvije vezane trojke Drobnjak), a već u finišu prve dionice stigle do dvocifrene razlike – 18:6. Bio je to momenat kada je Šćepanović djelovala odlično u reketu, uz Zoranu Radonjić, koja je na kraju pored 11 poena, dodala čak 8 asistencija i 7 ukradenih lopti.

Sloga je do poluvremena uspjevala da zadrži rezultatski priključak, iako je razlika uglavnom bila dvocifrena, ali je Bulajić trojkama na kraju prvog i početkom drugog poluvremena donijela +15 (34:19), nakon čega je bilo jasno u kojem smjeru će ići meč. Tim iz Požege pokušavao je da se vrati u meč, ali je imao očajan šut (posebno za tri 1/11), te čak 35 izgubljenih lopti, pa je podmlađeni tim ,,vučica“ rutinski trasirao put ka trijumfu.

U drugom dijelu treće dionice proradio je i šuter u liku Nikoline Ilić, koja je za kratko vrijeme vezala dvije trojke (56:38), da bi u finišu razlika išla i do rekordnih +28. Ono što posebno može da raduje trenera domaćih Vladana Radovića, jeste činjenica da je poseban doprinos dala mlada Lana Vukčević, koja je za svega šest minuta igre skupila sedam poena, šest skokova i dvije blokade, čime je potvrdila da je potencijal.

Budućnost – Sloga 72:45 (18:8, 13:11, 25:21, 16:5)

Podgorica – Dvorana: ,”Bemaks arena”. Gledalaca: 300. Sudije: Marić, Komar, Kovačević (Bosna i Hercegovina).

BUDUĆNOST BEMAKS: Skot 4, Drobnjak 13, Mi. Bigović, Baošić, Radonjić 11, Radević, Bulajić 8, Domuzin 8, Ilić 9, Vukčević 7, Ma.Bigović, Šćepanović 12.

SLOGA: Francis, Gorudžić 2, Miljanović, Marčetić 4, Mijatović, Bojat, Arsović 2, Filipović 3, Sejmur 16, Vasiljević 10, Karalić 8.