Utorak, 30 Aprila, 2024

Kipar bolji u prvom meču od Crne Gore

Crnogorski kadeti su imali vođstvo, ali je domaćin preokrenuo i slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Kipra u večeras odigranoj prijateljskoj utakmici.

“Odigrali smo veoma tvrdu utakmicu, sa dosta jakih duela i kontakta. Mislim i da naši igrači nijesu navikli na ovaj način igre, a svakako su ovdje doputovali nakon velikog broja utakmica u posljednje vrijeme. Uz to, nijesmo iskoristili nekoliko situacija, kada nam je u završnici nedostajao tačan pas dođemo do konkretnog učinka. Ipak, nadam se da ćemo uspjeti da se oporavimo i osvježimo za drugu utakmicu”, kazao je selektor Radovan Kavaja.

Naša selekcija stvorila je prvu šansu, u 15. minutu Marko Glendža je centrirao, a Andrija Vukoje glavom poslao loptu pored gola. Ipak, minut kasnije, Crna Gora je došla u vođstvo. Ovog puta Mark Đokaj je uputio centaršut, a Darvin Đukić zatresao mrežu rivala.

Izjednačenje je stiglo ubrzo, u 18. minutu Elijas Georgiju je iskoristio priliku koja mu se ukazala.

U nastavku je Matija Jovanović bio u prilici, prije neto što je u 57. minutu Andreas Mavrudis savladao Edina Lekića.

Do kraja meča ,,sokoli” su zaprijetili preko Andrije Anđelića, koji je glavom šutirao pored stative poslije dobre lopte Viktora Bubanje.

Drugi prijateljski duel Kipar i Crna Gora odigraće u četvrtak, sa početkom u 14 časova po našem vremenu.

KIPAR – CRNA GORA 2:1

Paralimni – Stadion “Sotira”. Sudija: Simos Kušijapas (Kipar). Strijelci: 0:1. Darvin Đukić 16, 1:1. Elijas Georgiju 18, 2:1. Andreas Mavrudis 57.

Kipar: Leonidu Leonidas, Kristofi Sokrates (od 63. Mihael Haralampos), Kitu Kristos (od 63. Konstantinos Stilijanos), Kristos Konstantinidis, Ilijas Stilijanu (od 38. Tomas Hristodulos), Andreas Mavrudis, Mihael Jorgos, Georgios Kicios, Irodotos Orlanidis, Andreas Avram, Elijas Georgiju.
Selektor: Mihalis Marku.

Crna Gora: Edin Lekić, Marko Glendža (od 83. Novak Fatić), Aleksa Perišić (od 67. Stefan Delić), Andrija Anđelić, Petar Ražnatović, Matija Jovanović (od 67. Lazar Kojičić), Vuk Pavićević, Darvin Đukić (od 46. Viktor Bubanja), Mark Đokaj, David Maraš, Andrija Vukoje (od 67. Radovan Zečević).
Selektor: Radovan Kavaja.