Utorak, 30 Aprila, 2024

Katastrofa Budućnosti u Bukureštu uz neslavne rekorde

Šampionke Crne Gore i naše predstavnice u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju izjednačile negativan rekord od 18 golova razlike (postavljen takođe ove sezone protiv Đera), a su zato postavile novi negativni rekord, pošto su primile čak 44 gola na jednoj utakmici.

Rukometašice Budućnosti doživjele su pravi rezultatski debakl od ĆSM Bukureštra – 44:26 u 9. kolu Lige šampiona.

Uzalud su rukometašice Budućnosti prije puta u Bukurešt najaviljivale da će skupo prodati kožu i da će pokušati prirediti iznenađenje, one su potpuno razočarale današnjom predstavom u glavnom gradu Rumunije.

Prije večerašnjeg duela “plavo-bijele” su najviše primile 40 golova u polufinalu 1. aprila 1998. golove kada su izgubilje od Valensije 40:26 u prvom meču.

Bukvalno od samog starta su rumunske rukometašice pokazale da nema ni najmanje nade za neku neizvjesnot, i već polovinom prvog poluvremena imale duplo više golova od naših predstavnica (12:6).

Do poluvremena već je bilo 24 gola u mreži “plavo-bijelih” i zaostatak od devet golova.

Nastavak nije donio nikakav napredak, a naše igračice su ozbiljno bile blizu toga da obore i rekord najveće razlike.

Kod našeg tima Niakiate je bila raspoložena sa šest golova, gol manje je dala Tanja IVanović, dok je Ivona Pavićević koja je po potrebi igrala i krilo i beka meč završila sa četiri gola.

Kod Rumunki, koje su demonstirale sjanu timsku igru sa čak 29 asistencija timskih, istakla se bivša igračica Budućnosti Kristina Neagu sa sedam golova (iz osam pokušaja) i šest asistencija, Deuna Zadi i Emili Arncen su dale po četiri gola i imale po šest asistencija.

Slijedi duel sa Debrecinom naredne nedjelje u Podgorici, gdje je pobjeda imperativ ukoliko naše rukometašice žele da se domognu druge faze.

ĆSM Bukurešt – Budućnost 44:26 (24:15)

Bukurešt – Dvorana “Polivalnte”. Gledalaca: 4.300. Sudije: D. Lončar i Z. Lončar (Hrvatska). Sedmerci: ĆSM 4 (4), Budućnost Bemax 3 (1). Isključenja: ĆSM šest minuta, Budućnost Bemax šest minuta.

ĆSM Bukurešt: Gloze (četiri odbrane), Skratvejt-Davidsen (dvije odbrane), Erikson (tri odbrane), Arncen 4, Zadi 4, Neagu 7, Rotaru, Stojka, Nikolić 3, Omoregi, Flip 5, Dindiligan 5, Jensen-Estegord 3, Kobilinska 3, Ingstad 8, Pintea 2.

Budućnost: Atingre (šest odbrana), Gigerih, Marsenić 3, Marković 1, J. Vukčević 2, Godeč 3, Popović, Nijakate 6, Čališkan 1, Ivanović 5, Agović, Tomova, Kadović 1, Pavićević 4, N. Vukčević.