Jadran poražen od Ferencvaroša

Izabranicike Petra Radanovića samo teorija održava u igri za plasman među osam najboljih timova Evrope.

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana poraženi su ubjedljivo od Ferencvaroša 10:17 (1:4, 4:5, 2:4, 3:4) u Trebinju u 4. kolu C grupe Lige šampiona.

Već poslije 1. četvrtine je bilo 4:1, u završnici druge 9:4, da bi Stilijanos Argiropulos u 3. minutu posljednje dionice zaokružio seriju 5:0 za rekordnih plus devet (16:7).

Poveli su Novljani na startu 1:0, FTC je sa četiri vezana gola, već do kraja prve četvrtine preuzeo kontrolu nad utakmicom.

Pogotkom Mateja Čaraja, sredinom drugog kvartala, nominalni domaćini su prišli na 4:6, ali su u ostatku meča bili daleko od moćnog rivala.

Matija Sladović i Danilo Radović su bili dvostruki strijelci u ekipi sa Škvera. Uroš Vučurović, Vasilije Radović, Lazar Vukićević, Čaraj, Nagaev i Holod su postigli po jedan gol.

Čaba Vigvari je bio nerješiva enigma za našeg šampiona, postigao je pet golova. Dušan Mandić, Đerđo Fekete, Adam Nađ i legendarni Deneš Varga postigli su po dva pogotka za goste.