Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Istorijska utakmica u Francuskoj: Po četiri gola Lakazeta i Vaija, Lion od 1:4 do 5:4

Kapiten Liona i 20-godišnji napadač Monpeleja dali po četiri gola, što je drugi put u posljednjih 75 godina da to uspiju dva igrača na istom meču

Kakav spektakl na „Grupama” stadionu – Monpelje je vodio 4:1, Lion slavio 5:4, a Aleksandr Lakazet i Elje Vai ispisali istoriju Lige 1.

Kapiten domaćih i 20-godišnji napadač gostiju su dali po četiri gola, što je drugi put u posljednjih 75 godina da to uspiju dva igrača na istom meču.

Posljednji put se to dogodilo 1984. godine, kada je Karlos Bjanki dao pet, a Delio Onis četiri gola u pobjedi Remsa nad Monakom 8:4.

Lakazet je u 31. minutu donio prednost „dječacima”, da bi Vai, drugi najmlađi igrač koji je stigao do brojke od 20 golova u Ligi 1 (iza Kilijana Mbapea), pogađao u 40, 41, 53. (iz penala) i 55. minutu.

Činilo se da je sve gotovo, ali tim Lorana Blana nije odustao.

Bivši igrač Arsenala je smanjio u 59. minutu, u 70. je bio precizan i Dejan Lovren, da bi Lakazet u 82. i iz penala u 100. potpisao nestvaran preokret.

Lyon [5] – 4 Montpellier – Alexandre Lacazette penalty – Poker – 90+10’
by u/AlphaBalek in soccer

Vaiju za utjehu ostaje da je prvi igrač Monpeljea koji je pogodio četiri puta na jednoj utakmici, a ima šansu da dostigne