Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Hurkač spasio meč loptu i osvojio Masters u Šangaju

Hurkač se osvajanjem Mastersa u Šangaju probio sa 17. na 11. mjesto ATP liste i tako spriječio Rubljeva da od sjutra bude četvrti teniser na planeti.

Poljski teniser Hubert Hurkač pobjednik je Mastersa u Šangaju, pošto je u finalu spasio meč loptu i na kraju slavio protiv Rusa Andreja Rubljeva sa 2:1 u setovima – 6:3, 3:6, 7:6.

Viđena je velika borba u sva tri seta i kada se činilo da će sedmi teniser Rubljev osvojiti turnir,  Hurkač se meč nakon neiznuđene greške Rubljeva koji je mogao do četiri vezane meč lopte u taj-breku odlučujućeg seta.

Uslijedila su dva asa Poljaka, a potom je uspio da uz pomoć mreže stekne prednost u peonu i dobije otvoreno prvenstvo Kine, nagradnog fonda od 8,8 miliona dolara.

Hurkač je ovo bilo treće finala Mastersa u karijeri, osvojio je titulu iz Majamija protiv Janika Sinera, dok je u Motrealu poražen od Pabla Karenja – Buste.

Rubljev ima Masters titulu iz Monte Karla ove godine, a izgubio je čak tri finala turnira iz kategorije 1.000. U međusobnim duelima sada Poljak vodi sa 3:2.