Četvrtak, 2 Maja, 2024

Goleade i preokreti u Madridu i Antverpenu, Zvezdi bod u Beogradu

Atletikjo Madrid je prekinuo seriju od šest utakmica bez pobjede u Ligi šampiona i večeras kao domaćin pobijedio Fejenord sa 3:2, istim rezultatom Šahtjor je slavio u Antverpenu.

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su prvi bod ve sezone u Ligi šampiona, pošto su večeras u Beogradu pred preko 50.000 gledalaca odigrali 2:2 protiv Jang bojsa.

Vodila je Crvena zvezda 1:0 na poluvremenu, a Jang bojs u prvih 15 minuta drugog poluvremena preokrenuo rezultat, poveo 2:1, ali nije izdržao do kraja utakmice.

Crvena zvezda je odigrala veoma slabo 70 minuta i tek nakon vođstva Jang bojsa zaigrala otresitije i hrabrije i kao plod takve igre stiglo je i izjednačenje u 88. minutu nakon gola Osmana Bukarija.

Jang bojs je mogao u prvih 15 minuta drugog poluvremena i da stekne ubjedljiviju prednost, ali zahvaljujući sjajnim odbranama Glazera bilo je samo 2:1, u finišu utakmice Crvena zvezda je bila mnogo bolja i ne bi bilo nezasluženo da je stigla do potpunohg preokreta.

Prve dvije utakmice današnjeg programa Lige šampiona donijele su zanimljive i dramatične utakmice u Madridu i Antverpenu sa 10 golova i preokretima.

Fejenord je u Madridu vodio sa 1:0 i 2:1, ali bodovi su pripali Alteliku koji je golom Alvara Morate u 47. minutu preokrenuo rezultat i prednost sačuvao do kraja.

Prava drama viđena je u Belgiji, u Antverpenu, gdje je domaćin vodio sa 2:0 nakon 34 minuta, imao u 97. minutu penal za izjednačenje i izgubio sa 3:2 od ukrajinskog Šahtjora.

Imao je Tobi Andervereld priliku da svom timu donese izjednačenje, ali je u 97. minutu šutirao pored desne stative gola Šahtjora, i Ukrajinci nose sva tri boda u Donjeck.