Petak, 3 Maja, 2024

Goleada i preokreti na “Enfildu”

Liverpul je vodio 1:0 i 2:1, ali Fulam nije odustajao i 20 minuta prije kraja je poveo 3:2.

Fudbaleri Liverpula nakon goleade i preokreta su savladali Fulam na “Enfildu” 4:3, u meču 14. kola Premijer liga.

Gosti su odolijevali do 87. minuta, tada je Endo izjednačio na 3:3, da bi dva minuta kasnije Aleksander Arnold donio “redsima” trijumf.

Čelsi je na “Stamfodru” u još jednoj goleadi bio bolji od Brajtona na svom terenu 3:2.

Domaćin je poveo preko Enca Fernandesa u 17. minut, prednost je duplirao Kolvil u 21, a onda je u finišu prvog poluvremena meč dobio nov dimenziju,

Buonanote je smanjio u 43. minutu, a neposredno prije odlaska na odmor domaćin je ostao sa igračem manje, jer je isključen Galager.

Međutim, “plavci” su u nastavku stigli do trećeg pogotka. Pogodio je bio Fernandes iz penala, a konačan rezultat postavio je Žoao Pedro.

Bornmut i Aston Vila su podijelili bodove 2:2.

Strijelci za Bornmut bili su Semenjo i Solanke, dok su za Vilu pogodili Bejli i Votkins.

Remi je viđen i u duelu Vest Hema i Kristal Palasa u Londonu 1:1. Vest Hem je vodio golom Kudusa, bod Palasu obezbijedio je Eduar.