Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Fudbaleri Seltika odbranili titulu u Škotskoj

Fudbaleri Seltika odbranili su danas šampionsku titulu pošto su u Edinburgu na gostujućem terenu pobijedili Harts sa 2:0, u utakmici 34. kola škotskog prvenstva.

Fudbaleri Seltika stigli su danas do 11. titulue u posljednjih 12 sezona, a ukupno do 53.titule prvaka Škotke, odnosno 115. trofeja u istoriji kluba.

Do kraja sezone ostala su još četiri kola, a ekipa može da obori sopstveni rekord po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni.

Seltik trenutno ima 95 bodova, u opticaju je još 12 i ukoliko osvojih svih 12, ova generacija će imati 107 poena, što je za bod više u odnosu na tim Seltika koji je 2017. godine predvođen Brendanom Rodžersom stigao do titule.

“Kelti” su 34. kolu škotskog Premijeršipa savladali u gostima Harts 2:0 i četiri kola prije kraja sačuvali 13 bodova više od Rendžersa.

Šampion Škotske je danas do vođstva stigao u 67. minutu preko Furuhašija, a konačan rezultat je postavio Hjun u 80. minutu.

Crnogorski reprezentativac Sead Hakšabanović je u 80. minutu ušao u igru.