Francuska u polufinalu Svjetskog prvenstva

Češka predvođena Marketom Ježabkovom pružila je  jak otpor olimpijskom šampionu u prvom poluvremenu, ali u drugih 30 minuta Fancuska je popuno pruzela konce igre u svoje ruke i lako sigla do ubjedljivog trijumfa.

Rukometašice Francuske prve su polufinalistkinje 26. Svjetskog prvenstva, pošto su večeras savladale Češku 33:22 (18:16).

Češka predvođena Marketom Ježabkovom pružila je  jak otpor olimpijskom šampionu u prvom poluvremenu, ali u drugih 30 minuta Fancuska je popuno pruzela konce igre u svoje ruke i lako stigla do ubjedljivog trijumfa.

Fnomenalna Lora Gloze je u drugih 30 minuta upisala 12 odbrana, i samo šest puta vadila loptu iz mreže, što je i bio ključ pobjede olimpijskih šampionki.

Svih 14 igračica u timu francuskog selektora Olivijea Krumbolca upisalo se u strijelce u prvom četvrtfinalnom meču Svjetskog prvenstva.

Najefikasnija je bila kapitenka Estel Nze-Minko sa pet golova, po četiri su dale Kloe Valentini i Alisija Tublan, a Ježabkova je postigla šest.

Francuska će u polufinalu igrati sa pobjednikom sjutrašnjeg meča Švedska – Njemačka.

Derbi četvrtfinala, između Holandije i Norveške, zakazan je za večeras u 20.30 časova.