Nedjelja, 5 Maja, 2024

FIBA LŠ: Mornar pretrpio treći poraz od Nižnji Novgoroda

Košarkaši Mornara poraženi su i po treći put u Fibinoj Ligi šampiona.

Nidam, Foto: championsleague.basketball

Izabranici Mihaila Pavićevića su pretrpili ubjedljiv poraz od Nižnji Novgoroda rezultatom 89:69.

Barani su loše otvorili duel i nakon samo pet minuta igre imali su dvocifreni zaostatak (19:6). Do kraja uvodne dionice Mornar se oporavio i smanjio zaostatak na 22:16.

Mornar je čitavo vrijeme jurio zaostatak ruske ekipe da bi trojkom Pulena u 18. minutu konačno sustigao rivala (36:36). Nižnji je ipak na poluvrijeme otišao sa prednošću od 42:39.

Igra Mornara totalno se raspala u trećem dijelu igre, Barani su bili u egalu samo nekoliko prvih minuta, da bi se domaćin razigrao i stekao ubjedljivih 69:51. Rusi su vrlo brzo stigli i do najvećih plus 24, ali su gosti do kraja meča koliko toliko ublažili poraz.

Najefikasniji kod Mornara bio je Derek Nidam sa 20 poena, Pulen je ubacio 15, Markota 11.

Kod pobjednika Vilis je bio najbolji sa 21 poenom i 10 skokova, 18 je dodao Alek Braun, a 15 Brendon Braun uz 12 asistencija.