Evrokup: Plavi osvojili Ulm i obezbijedili TOP 16 fazu

''Plavi'' su večeras savladali na gostovanju Ulm  77:73 i upisali peti trijumf u grupi B

Košarakaši Budućnosti, dva kola prije kraja, obezbijedili su plasman u TOP 16 fazu Evrokupa.

Nikolić, Foto: Ulm/Harry Langer

”Plavi” su večeras savladali na gostovanju Ulm  77:73 i upisali peti trijumf u grupi B.

Podgoričani su iskoristili prvu meč loptu za plasman u naredni krug takmičenja, iako se nisu proslavili u uvodnoj četvrtini.

Razigrani Ulm je nakon deset minuta igre imao 12 poena prednosti (24:12), ali su “plavi” okrenuli rezultat već do odlaska na odmor – 37:35.

Izabranici Petra Mijovića nastavili su sa dobrom igrom i u nastavku utakmice, a uoči završnog kvartala vodili su sa 55:49.

Stečenu zalihu crnogorski prvak je rutinski održavao sve do finiša meča, a onda su “plavi” smušenim potezima dozvolili domaćinu da se ponada preokretu.

Ipak, Nikola Ivanović i Melvin Edžim su poenima sa linije za slobodna bacanja prelomili meč.

Edžim je bio igrač utakmice sa 20 poena i devet skokova, a ispratio ga je Ivanović sa 19 pogodaka.

Osetkovski je bio najefikasniji pojedinac kod Ulma sa 17 poena.

Budućnost će već u petak ugostiti Bulonj Metropolitan u ranije odloženom meču Evrokupa, a potom će u nedjelju u Podgorici igrati prvi crnogorski ABA derbi sezone protiv Mornara.