EP: Mađari bolji od Hrvatske, ostali u igri za polufinale

Rukometaši Mađarske savladali su Hrvatsku 29:26, u meču drugog kola grupe 1, na Evropskom prvenstvu.

Mađari sad imaju četiri boda, Hrvati samo jedan.

Mađarska je većim dijelom prvog poluvremena bila bolji rival. Povela je 9:5, ali je finiš pripao Hrvatskoj, koja dovelikog odmora prišla na minus jedan 13:14.

U nastavku meča, uslijedila je igra gol za gol sve do samog finipa. Na pet minuta prije kraja, na semaforu je pisalo 25:25, da bi Lekai, Boke i Sipoš iz kontre donijeli Mađarima pobjedu 28:25.

Do kraja glavne runde takmičenja, Hrvatsku očekuju dueli sa selekcijama Njemačke i Islanda, dok će Mađarska igrati protiv Francuske i Njemačke.

Mađare je do trijumfa predvodio Bence Imre sa sedam golova, Ričard Bodo je postigao pet, a Mate Lekai sa četiri gola.

Kod Hrvatske su se istakli Filip Glavaš i Tin Lučin sa po pet pogodaka.