Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Đoković stavio tačku na godinu pobjedom u Pertu

Žengova nada trajala je do šestog gema prvog seta, kada je Đoković napravio brejk za 4:2 i potom rutinski stigao do 1:0.

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković zatvorio je 2023. godinu i ootvorio novu sezonu pobjedom protiv Kineza Žižena Ženga na Junajted kupu u Pertu (6:3, 6:2).

Bio je ovo prvi međusobni duel najboljeg tenisera svih vremena i trenutno 53. igrača na ATP rang listi. Meč je trajao nešto više od sat vremena, a bez ikakve šanse za Kineza da bi mogao do podviga.

Žengova nada trajala je do šestog gema prvog seta, kada je Đoković napravio brejk za 4:2 i potom rutinski stigao do 1:0.

U drugom setu je Đoković od starta krenuo furiozno, poveo 4:0, ali je onda i spustio gas. Iskoristio je to Kinez da produži učešće u meču, pošto je uspio da odbrani meč loptu na svoj servis pri Đokovićevom vođstvu 5:2. I to je bilo to od Ženga.

U velikom stilu Novak je završio meč i 2023. godinu kada je reč o duelima u pojedinačnoj konkurenciji – as servisom.