Nedjelja, 5 Maja, 2024

Đirona na diobi prvog mjesta i najefikasnija ekipa lige

Sa pet golova u ovom kolu Đirona je pretekla Atletiko Madrid po broju pogodaka (24:23) i postala najubojitiji tim španskog prvenstva, s tim da Jorgandžije imaju meč manje, koji će igrati protiv Sevilje.

Fudbaleri Đirone gubili su u 24.minutu utakmice sa 0:2 na svom terenu od Almerije, ali su već do poluvrfemena preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju pobijedili sa 5:2.

Baptistao je golovima u 2. i 24. minutu šokirao katalonski klub, ali su fudbaleri Đirone nakon toga zaigrali agresivno i efikasno i kao plod takve igre stiglo je i pet golova.

Ono što je po Katalonce mnogo bitnije, jednog madridskog rivala ostavili su iza sebe po broju bodova, a sa drugim se izjednačili na čelu Primere. Real je, ipak, u prednosti pošto ima bolju gol-razliku (21:7 naspram 24:13).

Pokazala je i ova utakmica da odbrana Đirone nije na istom nivou kao napad. U polovini mečeva od početka Primere (pet) Mićelov tim morao je da juri prednost rivala. Samo protiv Reala nije uspio da je dostigne, što dodatno pokazuje o kakvoj ekipi se radi.

Pobjedu u velikom španskom derbiju Barselona – Atletik Bilbao, dva od tri kluba koja nikada nijesu ispadala iz La Lige, odnio je katalonski velikan golom tinejdžera Marka Guijua u 80. minutu utakmice.

Derbi je odlučio dječak od samo 17 godina i tako pomogao Barseloni da priđe Realu i Đironi na samo bod zaostatka. Vodeći tandem ima 25, a Barselona 24 boda.

Samo što je ušao u igru i debitovao za Barselonu u zvaničnoj utakmici, Guiu matirao je Unaja Simona. Prvi kontakt i – gol! Primirio je loptu i poslao je u mrežu Baskijaca.

Fudbaleri Viljareala i Alavesa večeras su odigrali 1:1, u pretposljednjem meču današnjeg programa desetog kola španske La lige.

U prvom poluvremenu je glavnu riječ vodio Alaves, nismo mnogo vidjeli od domaćih, i mreže su mirovale prvih 45. minuta.

Kao naplata za ofanzivu Alavesa u prvom poluvremenu stiže gol u 48. minutu, a postiže ga Samu.

Ipak, u 65. minutu Moreno postiže izjednačujući gol za 1:1 i to sa bijele tačke, za podjelu bodova na “Estadiu de la keramika”.