Dečić savladao Budućnost i preuzeo prvo mjesto, poraz Sutjeske, pobjeda Petrovca

Tuzani sada imaju bod više u odnosu na večerašnjeg rivala

Fudbaleri Dečića savladali su Budućnost na Starom aerodromu 2:0, u derbiju 11. kola Prve lige i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Tuzani sada imaju bod više u odnosu na večerašnjeg rivala.

Dečić je poveo u četvrtom minutu, kada je Bajović nakon ubacivanja sa desne strane zatresao mrežu.

Najbolju šansu u prvom dijelu Budućnost je imala preko Adžića koji je sa 13-14 metara šutirao preko prečke. Na drugoj strani, zaprijetio je Božović , koji je iz izgledne situacije poslao loptu tik pored stative.

U nastavku, Budućnost je pokušavala na sve načine da stigne do izjednačenja i u 69. minutu se izborila za penal. Međutim, Batrović je sa 11 metara šutirao visoko preko gola.

Dvanaest minuta kasnije penal na drugoj strani. Božović je za razliku od Batrovića bio siguran i postavio konačan rezultat.

Tuzani su meč završili sa deset igrača, jer je pet minuta prije kraja isključen Vušurović.

Sutjeska je još jednom razočarala, jer je bodove iz Nikšića odnio Mornar. Tri velika boda Baranima u borbi za opstanak donio je Dubljević golom u 69. minutu.

Jezero i Arsenal su igrali neriješeno 1:1 u Beranama.Nikač je u devetom minutu doveo goste u vođstvo, remi je potpisao autogolom Todorović u nadoknadi vremena.

Petrovac je savladao ekipu Mladosti rezultatom 0:2.

Golove za Petrovac postigao je Slobodan Babić u 36. i 44. minutu.