Debakl Tivćanki u Skoplju

Tivat je i pored ubijedljivog poraza ispisao istoriju crnogorskog rukometa, pošto je postao prvi ženski klub sa primorja koji je nastupio u nekom evropskom takmičenju.

Rukometašice Tivta doživjele su težak poraz večeras u Skoplju od makedonske ekipe Đorče Petrov 43:22 (20:10), u prvom meču drugog kola EHF Evropskog kupa.

Nekadašnji šampion Evrope Đorče Petrov opravdao je ulogu favorita, a pitanje pobjednika riješio je već do poluvremena, ako je dilama uopšte i bilo.

Kakav takav otpor rukometašice Tivta pružile su u prvih 12 minuta igre do rezultata 6:4 za Đorče Petrov, odnosno gola Anđele Kovačević. Sve nakon toga proteklo je u znaku nekadašnjeg prvaka Evrope.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bila je Ana Marija Kolarovska sa deset, Ivan Božinovska je postigla osam, a gol manje Anđela Jankulovska.

U poraženom timu najefikasnija je bila Kristina Arsenijević sa šet golova, ali iz čak 18 šuteva.

Božidarka Delibašić je dala pet, Kovačevićeva četiri, Andrijana Ivanović tri, a po jedan Danila Radonjić, Jovana Bulatović, Ksenija Jovićević i Nikolija Medojević.

Danica Pandurević je zaustavila devet šuteva i sedmerac, Ksenija Pajović je upisala dvije odbrane.