Debakl Partizana u Tel Avivu protiv Makabija

Makabi je večeras već u prvoj četvrtini prelomio meč u svoju korist i na kraju lako i ubijedljivo pobijedio Partizan sa 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23).

Košarkaši Partizana doživjeli su pravi reuzultatski debakl protiv Makabija u Tel Avivu na startu Evrolige i sezonu na evropskoj sceni započeli na isti način kao prošle sezone kada su preživjeli težak poraz od francuskog Asvela.

Partizan je od starta utakmice bio u minusu, a jedino vođstvo0 imao je u drugom minutu nakon trojke Kevina Pantera (5:3), a sve nakon toga proteklo je u znako košarkaša “ponosa Izraela”.

Na 56 sekundi prije kraja prve četvrtine Makabi je imao 14 poena prednosti, bilo je 27:13 i već tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Izraelu.

Partizan je u drugoj četvrtini nekoliko puta uspjevao da priđe na dvocifreni razliku, odnosno na zaostatak od devet poena, ali ništa više od toga nije uspio da uradi.

Možda se neko od navijača Partizana ponadao kada je Kevin Panter u trećem minutu treće dionice smanjio na 55:47, ali to je večeras bilo sve od “crno-bijelih”.

U posljednjoj četvrtini Makabi pravi seriju 10:0 i stiže do ogromnih 84:60 i tada je prijetila katastrofa Beograđaniuma, ali ni konačnih -15 nije za utjehu navijačima Partizana.

Braun je sa 22 poena (osam asistencija) bio najefikasniji u pobjedničkom timu, Sorkin i Nibo su ubacili po 14, a Kolson 12 poena.

U timu Partizana je odskočio jedino pomenuti Avramović sa 24 poena (8/9 za dva), po 11 su imali Panter (1/5 za tri) i Doužer, a po 10 Smailagić i Jaramaz.