Dabl-dabl odličnog Vučevića, Orlando prekinuo negativan niz

Orlando je zabilježio 15. pobjedu u sezoni, prvu u posljednja tri meča

Košarkaši Orlanda prekinuli su negativan niz od dva poraza i savladali u gstima Vašington Vizardse 122:101.

Gosti su od početka kontrolisali situaciju na terenu, iako su Vizardsi uspijevali da drže priključak tokom prve dvije četvrtine. Još jednu odličnu partiju pružio je crnogorski centar Nikola Vučević.

Meč je obilježila i povreda Džonatana Ajzaka, koji je već početkom prve četvrtine doživio nezgodnu povredu lijevog koljena. Iz kluba su saopštili da igrača očekuju dodatni pregledi.

Di Džej Ogustin predvodio je Medžik sa 25 poena (7-15 iz igre, 2-6 za tri), tri skoka i devet asistencija. Naš Vučević ostvario je novi dabl-dabl, pošto je meč završio sa 20 poena (8-20 iz igre, 3-6 za tri) i 12 skokova.

Na drugoj strani istakao se Bredli Bil sa 27 poena (8-20 iz igre, 2-8 za tri), četiri skoka i pet asistencija.

Orlando je zabilježio 15. pobjedu u sezoni, prvu u posljednja tri meča. Sa skorom 15-19 trenutno se nalazi na osmom mjestu tabele Istočne konferencije.

Vašington je pretrpio 23. poraz, treći u posljednje četiri utakmice i sada je na 12. mjestu na Istoku.