Četvrtak, 2 Maja, 2024

Crna Gora u revanšu bolja od Moldavije

Crna Gora se pobjedom u revanšu iskupila za lošu igru i poraz u prvom meču kada je bilo 2:1 za Moldavke prije dva dana.

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Moldaviju u Kišinjevu sa 5:0 u drugom prijateljskom meču.

“Po veoma teškim uslovima za igru, na izuzetno visokoj temperaturi, djevojke su reagovale na pravi način poslije poraza u prvoj utakmici. U prvom poluvremenu smo poveli, imali još nekoliko zicera, ali smo i mogli da budemo kažnjeni za te promašaje. Međutim, u nastavku smo odigrali još bolje, postigli još četiri gola, a posebno raduje što se u listu strijelaca upisalo pet igračica“, kazao je Marić.

Ekipa Mirka Marića je napravila sjajnu uvertiru pred početak Lige nacija u septembru. Crna Gora je povela u 10. minutu golom Helene Božić, glavom sa druge stative nakon asistencije Jasne Đoković.

U uvodu drugog poluvremena, proradio je napadački tandem Armisa Kuč – Medina Dešić.

Misa je efektno zahvatila volej, a Medina spretno reagovala u petercu – oba puta asistirala je Nađa Stanović.

Na 4:0 povisila je Jasna Đoković iz slobodnog udarca u 65. minutu, a peti pogodak djelo je Anđele Tošković, koju je uposlila Misa Kuč.

Crna Gora učešće u C Ligi nacija počinje 22. septembra protiv Farskih Ostrva. U grupi su još Azerbejdžan i Kipar.