Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Crna Gora pobijedila Dansku, protiv Češke za drugi krug

Izabranici Ivana Joksimovića su večeras nakon velike borbe savladali Dansku sa 3:1 u setovima (18:25, 31:29, 25:22, 25:23) i na taj način sačvali šanse da pobjedom protv Češke izbore osminu finala.

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je veliku pobjedu protiv Danske na Evropskom prvenstvu u Skoplju i ostala u konkurenciji za plasman u drugi krug.

Crna Gora je dobro otvorila meč protiv Danske, vodila do 8:6 u prvom setu, a onda su Danci iskoristili dekoncentraciju u našem timu i serijom 10:1 stekli ogromnu prednost i mirno priveli set kraju za vođstvo od 1:0.

U preostala tri seta vodila se velika borba za svaku loptu, svaki poen, ali je naša selekcija uglavnom bila u vođstvu i u završnici setova mirnija, hrabrija, a može se reči i sretnija za pobjedu od 3:1.

Ovo je prva pobjeda Crne Gore na Evropskim prvenstvima poslie trijumfa, baš protiv Češke (3:2) kada su naši odbojkaši debitovali na velikim takmičenjima.

Prije dvije godine Crna Gora je takođe igrala na Evropskom prvenstvu, ali tada nije osvojila nijedan set, ovog puta je stigla do velike pobjede protiv Danske i snova o plasmanu u osminu finala.

Đorđe Jovović je bio najefikasniji sa 20 poena, 19 Marko Bojić, koji je stavio tačku na meč iskorišćenom kontrom, Ivan Zvicer je osvojio 10, Blažo Milić osam, Luka Babić šest, a Rastko Milenković dva.