Crna Gora još jednom ubjedljiva protiv Gruzije

Još jedna rutinska pobjeda “lavova” protiv Gruzije 29:19, u okviru EHF sedmice.

I nakon prvog prijateljskog duela koji je odigran sinoć 34:20, bila je evidentna velika razlika u kvalitetu između timova koji su učestvovali na EHF Euro pa je današnji duel bio nova prilika da selektor Vlado Šola na djelu vidi igrače koji bi trebalo da prošire bazu.

Poštedu je dobio golman Nebojša Simić, za razliku od sinoćnjeg meča, u protokolu je bio Branko Vujović, a u strijelce se upisalo 11 igrača.

Vasilije Kaluđerović je bio najefikasniji sa devet golova, Risto Vujačić je postigao četiri, dok su Miloš i Branko Vujović postigli po tri.

Nikola Matović je upisao šest odbrana u prvom poluvremenu, a Haris Suljević pet u nastavku.

Tako su “lavovi” uspješno završili EHF sedmicu, a sjutra će saznati i rivala u baražu za Svjetsko prvenstvo, kojem je bliža Italija nakon što je u gostima slavila 29:25 protiv Belgije.