Petak, 3 Maja, 2024

Čikago slavio u Atlanti, Vučević odličan, Dončić nastavio da dominira

Nikola Vučević dao je veliki doprinos u važnoj pobjedi Čikaga na parketu Atlante 136:126.

Crnogorski reprezentativac je za 34 minuta u igri ubacio 24 poena, uz 11 skokova i dvije asistencije.

Efikasniji od našeg asa bili su Demar Derozan i Ajo Dosunmu sa po 29 poena, dok je Kobi Vajt ubacio 20 koševa.

U domaćoj ekipi Bogan Bogdanović ubacio je šest trojki, ukupno je imao 28 koševa, Di Andre Hanter je zabilježio 23, a Tre Jang 19 poena i 14 asistencija, uz skromnih 3/14 iz igre.

Čikago je deveti tim Istoka sa skorom 26-28, dok je Atlanta poziciju slabije plasirana sa 24-30, pa će se ovi timovi do kraja sezone boriti za mjesto u doigravanju.

Derbi večeri NBA lige pripao je Milvokiju, koji je na svom parketu ubjedljivo savladao Denver 112:95.

Mogla je pobjeda “baksa” da bude izražena i većom razlikom da šampion u posljednjoj četvrtini sa 32:21 nije umanjio zaostatak.

Janis Adetokumbo je predvodio Milvoki sa 36 poena, 18 skokova i pet asistencija, dok je Demijen Lilard dodao 18 koševa.

U poraženoj ekipi 29 poena, 12 asistencija i osam skokova Nikole Jokića, Aron Gordon dodao je 14 .

Denver je poslije ovog poraza četvrti na Zapadu sa skorom 36-18, Milvoki je treći tim Istoka sa 35-19.

Dalas je na svom parketu savladao Vašington 112:104.

Imali su “maveriksi” na poluvremenu minus sedam, uoči posljednje četvrtine zaostajali su 10 poena, ali su sa 34:16 u završnih 12 minuta preokrenuli utakmicu.

Luka Dončić ostvario je novi tripl-dabl (26 poena, 15 asistencija, 11 skokova), Kajri Irving je dodao takođe 26 koševa i sedam uhvaćenih lopti, dok je Danijel Geford meč završio sa 16 poena i 17 skokova.

Kod gostiju 25 poena i sedam skokova Denija Advije, 23 je zabilježio Kajl Kuzma.

Dalas je poslije pete uzastopne pobjede osmi na Zapadu sa skorom 31-23, Vašington je jedna od najslabijih ekipa u ligi sa samo devet pobjeda i 44 poraza.

Minesota je slavila na parketu Los Anđeles Klipersa 121:100.

Odlučila je treća četvrtina koju su “vukovi” dobili 40:19.

Karl Entoni Tauns upisao je 24, a Entoni Edvards poen manje i osam asistencija, dok je Rudi Gober imao 17 poena i 10 skokova za Minesotu.

U poraženom timu po 18 poena Kavija Lenarda i Pola Džordža, 17 je upisao Džejms Harden, ali uz skromne procente šuta iz igre.

Minesota je na vrhu Zapada sa 37-16, Klipersi su na trećem mjestu sa 35-17.