Bundesliga: Jovetićeva Herta poražena treći put zaredom

Herta je izgubila u Frajburgu 3:0, Sevan Jovetić nije uspio iz dvije prilike da savlada Marka Flekena.

Tačnije, jeste u 28. minutu ali je neki od defanzivaca požrtvovanom intervencijom izbacio loptu u korner.

Domaćin je poveo u 12. minutu sa penala, koji je realizovao Vinćencio Grifo. Prethodio mu je faul Gehtera.

Pekarik je uz Jovetića imao šansu za izjednačenje, ali je Feken odbranio gol u 38.

Početkom nastavka Jovetić je probao is slobodnjaka ali je Fleken opet bio siguran.

U finišu je domaćin obezbijedio trijumf pogocima Šadea (83) i Holera tri minta kasnije.

Bajer je identično sa 3:0 dobio Arminiju, Union Berlin Majnca sa 3:1.

Beker iz Union Berlina pstigao je najljepši gol u popodnevnim utakmicama Bundeslige.

Remijem je završen susret Grojter Firta i Kelna (1:1) a Borusiji Menhengladbah je u nadoknadi poništen gol Gintera zbog faula, pa je osvojila samo bod protiv Volfsburga.