Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Bundesliga: Bajer i Bajern pobjedama najavili spektakl sljedećeg vikenda

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Bajera iz Leverkusena upisali su danas pobjede u 20. kolu njemačke Bundeslige te tako nastavili veliku trku u borbi za titulu prvaka.

Leverkusen je bio daleko sigurniji jer je rezultatom 2:0 lagano pobijedio ekipu Darmstadta u gostima, a strijelac oba gola bio je Nathan Tella.

Tella je pogađao u 33. i 52. minuti pa Apotekari nisu imali problema da upišu tri boda, za razliku od Bavaraca.

Bajern je morao juriti preokret protiv Borussije M'Gladbach, koja je povela golom Nica Elvedija u 35. minuti, ali Bavarci su uspjeli u svojim namjerama i na kraju su slavili golovima Aleksandra Pavlovića u 45., Harryja Kanea u 70. i Matthijsa de Ligta u 86. minuti meča.

Sada Bajer kao lider ima 52 boda, a Bayern je drugoplasirani s dva manje (50).

Bajer će naredne subote kao samostalni lider dočekati Bajern derbiju sezone u Bundesligi i jednoj od najvažnijih utakmica klupskog fudbala u Evropi ove godine.