Budućnost uz oscilacije pobijedila Primorsku

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su kao gosti Primorsku 78:75, u 14. kolu ABA lige.

“Plavi” su u penal završnici obezbijedili bodove u Kopru, iako su imali i 20 poena prednosti pred kraj prvog dijela.

Pet sekundi prije kraja Kobs je iskoristio jedno bacanje, a na drugoj strani za tri nije pogodio Hodžić, pa su Podgoričani sačuvali trijumf.

Budućnost je dobro otvorila utakmicu, vodila 20:6, ali je do kraja četvrtine Primorska smanjila na 20:18.

Furiozno su izabranici Petra Mijovića počeli drugi period. Dali su 17 poena u nizu, kapiten Šehović vezao je četiri trojke i činilo se da idu ka sigurnoj pobjedi jer su pred kraj poluvremena vodili 50:30.

Raspucao se u nastavku Hodžić, pogodio tri trojke, povukao cijelu ekipu do izjednačenja pred posljednjih 10 minuta.

U tom periodu oba tima mučili su se u napadu, a na kraju je Budućnost bila spretnija i pobijedila.

Kilpatrik i Kobs ubacili su po 15, dok je 13 dodao Šehović.

U domaćem timu 23 poena Hodžića, 17 Vončine.

Budućnost nakon 14 kola ima 11 pobjeda i tri poraza, a u sljedećem kolu gostovaće Krki.