Budućnost razbila Crvenu Zvezdu u ”Morači”

''Plavi'' pobijedili prvoplasirani tim šampionata u derbiju 19. kola

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu u “Morači” 84:62, u derbiju 19. kola ABA lige.

“Plavi” su upisali 14. trijumf , dok je Zvezda i pored poraza ostala prva sa skorom 16-3.

Budućnost je većim dijelom prvog dijela dominirala. Otvorila je meč serijom 6:0, da bi Zvezda reagovala i izjednačila na 8:8.

Uslijedila je igra koš za koš sve do finiša uvodne dionice, kada je Rajt sa pet poena u nizu donio četiri koša prednosti “plavima” 22:18.

Drugu četvrtinu Budućnost je odigrala još bolje. Taj dio igre počela je sa pet vezanih poena, da bi serijom 14:0 povela sa 31:19. Nedugo zatim nakon koša Ferela, Budućnost je stekla rekordnu prednost 39:25.

Još jednom je bilo plus 14 (41:27), da bi Zvezda do kraja prvog dijela prišla na minus deset 46:36.

Gosti su bolje ušli u drugi dio meča i prišli na 46:40, ali je Budućnost sjajno reagovala nakon toga. Mihailović je ubacio trojku, a potom je Ferel sa pet poena odveo “plave” na plus 12 – 54:42.

Zvezda je zaprijetila u nekoliko navrata, ali je Budućnost imala spreman odgovor, pa je uoči posljednjih deset minuta imala plus osam – 59:51.

Teodosić je na startu četvrte četvrtine smanjio na minus šest, ali je Mekgi sa pet poena vratio “plavima” dvocifrenu prednost 65:55, na osam minuta prije kraja.

Zvezda potom nije iskoristila nekoliko napada, što je kaznila Budućnost. Kamenjaš je zakucao 68:55, a uz to je dosuđena namjerna greška.

Ipak, isti igrač je promašio slobodno bacanje, a potom su Podgoričani izgubili loptu i napravili namjernu ličnu.

Srećom, Zvezda to nije iskoristila, da bi u naredna dva napada Mekgi trojkom i Tansković donijeli rekordnih plus 17 – 73:56, na pet minuta do kraja.

Nakon trojke Ferela bilo je i plus 24 (83:59), a nakon toga je Budućnost je mirno privela meč kraju.

Upravo je Ferel bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu sa 18 poena, 13 je ubacio Mekgi.

Kod Zvezde se istakao Mitrović sa 16 koševa, dvocifren je bio i Nedović sa 10.